Kaip atgaivinti odos jaunystės genus?

Kiekvieno mūsų genetika yra unikali ir nepakeičiama informacija, saugoma kiekvienoje kūno ląstelėje. O epigenetika yra biologijos sritis, tirianti dėl mus supančių veiksnių atsiradusius, paveldimus pokyčius. Oda taip pat turi savo genus, kurie prisitaiko prie aplinkos ir jos sąlygų. Tai yra itin perspektyvi kryptis – epigenetinė kosmetika leidžia mums valdyti įvairius odos procesus ir nulemti jos ateitį.

DNR modelis

Epigenetika ir kosmetologija

Puikus pavyzdys – neigaimų veiksnių poveikis odai ir jų pasekmės. Nuolatinis kontaktas su kietu vandeniu ir chemikalais gali sukelti dermatitą ir egzemą, tačiau šių ligų išgydymas nereiškia visiško jų atsikratymo – esant nepalankioms sąlygoms, ligos gali atsinaujinti, nes odoje esantys genai „fiksavo“ reakciją ir informacija buvo kaupiama ląstelių atmintyje. Tačiau, šiuo atveju, mūsų DNR įtakos neturi ir dermatitas nebus paveldimas.

Epigenetika atskleidžia vis daugiau paslapčių ir grožio pramonė vis dažniau pasitelkia šias naujas technologijas odos priežiūrai ir, ypatingai, senėjimo procesams. Kosmetikoje naudojamas epigenetinis turtas – specialūs ingredientai, turintys įtakos tam tikrų genų raiškai (genome esančios informacijos perdavimo procesui), siekiant nuslopinti procesus, kurie sukelia odos senėjimą, uždegimą ir, svarbiausia, gerina pačios odos atsinaujinimą.

Kokias problemas išsprendžia epigenetinis turtas?

Kiekvieną dieną organizme vyksta daugybė procesų, tačiau ne visi jie turi tik teigiamą poveikį. Kai kurių procesų negalime sustabdyti (juk neįmanoma pakeisti genetikos), tačiau tam tikrus galime išmokti valdyti. Šiuos procesus mes vadiname radikaliais odos ląstelėse: apoptozė yra užprogramuotas ląstelių sunaikinimas sveikos medžiagų apykaitos labui. Apoptozės metu kūno ląstelės „miršta“ dėl ligos – serganti ląstelė savaime susinaikina, kad neužkrėstų sveikų. O mūsų odos ląstelės žūva užleisdamos vietą naujoms ir leisdamos odai atsinaujinti. Tačiau, apoptozė kartais paveikia sveikas ir reikalingas ląsteles arba neveikia ten, kur būtinas ląstelių atsinaujinimas. Glikavimas yra cukraus molekulių prisijungimas prie baltymų odoje. Didelis gliukozės kiekis slopina kolageno ir elastino sintezę. Dėl šios priežasties oda praranda elastingumą – atsiranda ankstyvas senėjimas – randasi raukšlės ir nesveikas odos atspalvis. Uždegiminis senėjimas (inflamm-aging) yra priešlaikinis senėjimas, kurio galima išvengti, jei oda apsaugoma nuo lėtinių mikro uždegimų – dažniausiai streso padarinių. Streso veiksniai apima: neigiamą UV spinduliuotę, nervų sistemos pervargimą, nusilpusį imunitetą, mechaninius pažeidimus bei žalingus įpročius. Visa tai lemia ankstyvas veido ovalo raukšles ir suglebimą. Šios yra aktualiausios odos problemos, su kuriomis epigenetinis turtas kovoja sėkmingiausiai. Specialūs ingredientai išlaisvina ląsteles nuo destruktyvios informacijos.

Kosmetika, galinti pakeisti odos genus

Susiejant naujas epigenetines technologijas su sepacialia odos priežiūra yra galimybė sulėtinti senėjimo procesus ir atkurti net labiausiai pažeistą odą. Tačiau čia labai svarbus reguliarus tokios kosmetikos naudojimas, leisiantis odai išgyventi visą atsinaujinimo ciklą ir „prisiminti“ epigenetinio turto veikimą.

Epigenai yra medžiagos, kurios skatina gerųjų genų, turinčių didžiulę įtaką odos būklei, veiklą. Dėl ypatingo lengvumo ir gebėjimo puikiai pernešti naudingąsias medžiagas, epigenai lengvai prasiskverbia į giliausius odos sluoksnius ir akimirksniu užtikrina maksimalų rezultatą.

Kur ieškoti epigenetikos mokslo stebuklų?

Chronogenas yra epigenetinis turtas. Jis veikdamas odos laikrodžio genus, veikia jos paros ritmo (dienos ir nakties ciklo) atkūrimą, kuris yra būtinas odos grožiui ir sveikatai puoselėti.

Actisoothe – Cordyceps ir Tinder grybelių ekstraktų kompleksas veikia nuo genų priklausomą uždegiminių mediatorių sintezę, nuramindamas net jautriausią odą. Šios medžiagos sumažina dirginimą, pleiskanojimą bei neigiamą odos reakciją į kosmetiką.

Reproage yra novatoriškas heksapeptidas, kontroliuojantis ląstelių genetinę informaciją. Reguliuodamas kamieninių ląstelių savybes, jis atkuria įprastą epidermio atsinaujinimo greitį ir taip sumažina senėjimo požymius – padaro odą lygią ir skaisčią.

Adifilinas padidina audinių kiekį skruostų srityje, taip sumažindamas senėjimo požymius. Šis efektas pasiekiamas pakeitus specialaus ląstelių metabolizmo genų-koaktyvatoriaus PGC-1α lygį.

Šiuolaikinė kosmetologija išmoko dirbti su odos problemomis ne tik ląstelių, bet ir genetiniu lygmeniu. Gavome naujų galimybių sulėtinti odos senėjimo procesus, atstatyti net ir labiausiai pažeistą odą bei atsikratyti įvairių trūkumų. Kasdienis kosmetikos su novatoriškais epigenetiniais komponentais naudojimas užtikrins akivaizdžius rezultatus jau nuo pirmųjų dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *